Wrześniowe Przedwiośnie… czyli rzecz o powieści Żeromskiego

W dniu 26 września 2018 roku w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odbyło się literackie spotkanie z powieścią Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie”, zorganizowane dla członków Koła Regionalnego Seniorów z Parczewa. W ramach akcji Narodowe Czytanie zainaugurowanej przez Parę Prezydencką tegoroczną lekturą zostało właśnie ów dzieło.  Podczas spotkania wyświetlona została multimedialna prezentacja oraz scharakteryzowano krótko konflikt wewnętrzny głównego bohatera  i poszukiwanie przez niego własnej tożsamości narodowej. Celem spotkania było propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzacji czytelnictwa wśród najstarszych mieszkańców Parczewa. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Roku Niepodległości w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej „ Niepodległość zadana pokoleniom”.