W hołdzie Bohaterom Niepodległości

We wtorkowe popołudnie, 26 czerwca 2018 roku, w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Parczewie odbyło się spotkanie, którego motywem przewodnim była niepodległość. Rok 2018 to 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli Państwo Polskie odradzało się, powstawała nowa tożsamość i nowa rzeczywistość Polski. Spotkanie uświetniła prelekcja i prezentacja multimedialna przygotowana przez pracowników MGBP w Parczewie, a poświęcona bohaterom niepodległości, którzy dzięki swej działalności politycznej i społecznej odcisnęli wieczny i niezapomniany ślad w historii dziejów Państwa Polskiego. Było to spotkanie w ramach obchodów Roku Niepodległości w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej ’’Niepodległość zadana pokoleniom’’.