Rozmowy nie tylko o książkach…

W dniu 2 maja 2018 roku Przedstawiciele Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie spotkali się z Podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Laskach. Środowe spotkanie w Laskach zapoczątkowało cykl rozmów nie tylko o książkach. W miłej atmosferze, tej przypominającą dom rodzinny, bibliotekarze rozmawiali z podopiecznymi Domu Samopomocy o bibliotece i o książkach. W trakcie ożywionej dyskusji mówiono o bibliotece jako o domu, ale także miejscu gromadzenia książek, źródła wiedzy i nośników informacji oraz symboli. Biblioteka i zgromadzone w niej książki pozwalają również rozwijać pasje i zainteresowania oraz realizować własne marzenia czy miło spędzać czas wolny. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć również wspólnego czytania. Bibliotekarze zaprezentowali utwór literacki  ,,Legenda o latarni morskiej”, nawiązując tym samym do bogactwa przepływu informacji i symboliki. Wszak dawniej były to: ogień, światło czy bijący dzwon. Pracownicy biblioteki dziękują za bardzo serdeczne przyjęcie i już cieszą się na kolejne spotkania.