O Tym, który pokonał śmierć…

W dniach 13,27,29 kwietnia 2018 roku odbyły koncerty pieśni wielkanocnych ,,O Tym, który pokonał śmierć…”. Koncerty miały charakter widowiska słowno-muzycznego, w którym każdą wyśpiewaną pieśń dopełniały specjalne rozważania. Premiera koncertu miała miejsce w Wiejskim Centrum Kultury w Tyśmienicy, a następne koncerty odbyły się w Parczewskim Domu Kultury oraz w Kaplicy w Juliopolu. W przygotowanie koncertu włączyły się: Zespół Ludowy LAWENDA FOLK z Juliopola z opiekunem muzycznym Panem Tomaszem Pawełczakiem, oraz Zespół Wokalny TYŚMIENICA z Tyśmienicy z opiekunem muzycznym Panem Pawłem Borowiczem. Ponadto Pan Paweł Borowicz jest autorem współczesnych aranżacji muzycznych wszystkich zaśpiewanych utworów. Zespół wokalny TYŚMIENICA z Tyśmienicy dzielnie i ofiarnie wspierali, na próbach oraz na scenie, przedstawiciele biblioteki. Każdy ze słuchaczy wyniósł z koncertu wiele pozytywnych doznań i wrażeń artystycznych.