Raduj się ziemio…

W dniu 8 stycznia 2018 roku w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Tyśmienicy odbył się noworoczny koncert kolęd i pastorałek  ” Raduj się ziemio… ”. Zgromadzonej publiczności, w przeżywaniu radości Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, towarzyszyły kolędy i pastorałki wyśpiewane przez Zespół Wokalny  TYŚMIENICA przy niezastąpionym wsparciu pracowników biblioteki oraz teksty poetyckie nawiązujące do tematyki najbardziej rodzinnych świąt w  roku. W gronie gości, którzy przyjęli zaproszenie na świąteczny koncert byli obecni: Burmistrz Miasta i Gminy Parczew, Pan Paweł Kędracki; Proboszcz Parafii w Tyśmienicy, Ksiądz Antoni Jastrzębski, patron honorowy koncertu; Radny Miasta i Gminy Parczew, Pan Zbigniew Szymczak; licznie przybyli Mieszkańcy Wsi Tyśmienica oraz zaproszeni goście.  Noworoczny koncert kolęd i pastorałek w Tyśmienicy jest bardzo ważną inicjatywą kulturalną promującą i pielęgnującą lokalną tradycję wspólnego kolędowania i świątecznych spotkań.   Powstał przy współpracy Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Wsi Tyśmienica i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie.