Święto Pieczonego Ziemniaka w Filii Bibliotecznej w Przewłoce

Ponad 20 osób bawiło się w minioną sobotę, tj. 30 września 2017 roku, na imprezie zorganizowanej przez Filię Biblioteczną w Przewłoce wspólnie z Wiejskim Centrum Kultury Wsi Przewłoka z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Było ognisko, w którym piekły się ziemniaki, kiełbaski oraz gotował się gorący kociołek. Strażnikami ogniska byli panowie. Zaś panie  w tym czasie zajęły się przygotowaniem wykwintnego stołu. Spotkanie trwało do późnych godzin nocnych i zakończyło się tańcami oraz wspólnym śpiewem. Tradycja Święta Pieczonego Ziemniaka wpisała się już na stałe w kalendarz działalności kulturalnej Filii Bibliotecznej w Przewłoce i cieszy się uznaniem mieszkańców tej miejscowości.