Lato z książką czyli wakacje w bibliotece

Podczas tegorocznych wakacji w Oddziale dla Dzieci MGBP w Parczewie na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji. Zarówno dla tych najmłodszych jak i nieco starszych czytelników  biblioteka zorganizowała mnóstwo ciekawych zajęć. A tegoroczne zajęcia przebiegły pod  hasłem „Lato w bibliotece”.

Podczas poniedziałkowych spotkań dzieci miały okazję poznać polskie miasta i ich historię. Zwiedziły w nich najciekawsze miejsca oraz poznały miejscowe legendy. Dzieci, dzięki magicznemu pociągowi wyobraźni ruszyły w podróż od morza, zatrzymując się w Gdańsku, aż po góry, zakończywszy wakacyjną podróż, poznając malownicze górskie miasteczko jakim jest Zakopane. Miały także okazję ocenić każdą  wakacyjną wycieczkę, przypinając uśmiechnięte lub smutne minki. Miłośnicy książek podczas wakacyjnych spotkań czytali najpiękniejsze bajki i baśnie z całego świata oraz wiersze i opowiadania autorów polskich. Dzieci próbowały także swoich sił przy tworzeniu ilustracji do książki dziecięcej. Podczas nich wykazały się pomysłowością i twórczym działaniem. W wakacyjnym programie nie zabrakło także zajęć plastycznych. W trakcie ich trwania wykonywane były m.in. bajkowe kredki, bibułowe kwiaty, EKO- plakat, postacie z książki „Muminki”. Chcą zdobyć i pogłębić umiejętności posługiwania się komputerem, dzieci uczestniczyły w zajęciach  komputerowych.  Podczas ich trwania poznały praktyczną umiejętność obsługi programów w pakiecie Office: Word i Power Point. Podczas zajęć plenerowych dzieci malowały postacie z bajek kolorową kredą na chodniku tuż przed biblioteką. Przeprowadzone zajęcie łączyły w sobie edukację i zabawę lecz przede wszystkim, skupiały się na istotnym dla biblioteki książkowym temacie. W trakcie zajęć w bibliotece dzieci i młodzież biorące w nich udział mogły korzystać również z bezpłatnego dostępu do Internetu.