Mój bajkowy przyjaciel czyli czego uczą nas zwierzęta

Kolejne spotkanie z  cyklu „Przyjazna biblioteka” z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie odbyło się 25 maja 2017 roku w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej Oddziału dla Dzieci MGBP w Parczewie. Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację: ,,Mój bajkowy przyjaciel. Zwierzęta bohaterami książek”, poświęconą najpiękniejszym baśniom i bajkom, w których głównymi bohaterami są zwierzęta. W trakcie spotkania dzieci miały okazję poznać wybrane bajki o zwierzętach, pochodzące z bogatego księgozbioru biblioteki. Dzieci dowiedziały się też, kim był bajkopisarz Ezop i jakie bajki „wychodziły spod jego pióra”. Ochotnicy czytali wybrane bajkowe opowiadania moralizujące, autorstwa Ezopa  ze zbioru najpiękniejszych bajek z całego świata. To literackie dzieło nie tylko dla najmłodszych, pełne pięknych ilustracji i niezapomnianych opowieści o przygodach niezwykłych bohaterów, oczywiście zwierząt. Wiele radości, na zakończenie spotkania, zapewniły dzieciom zwierzaczkowe zgadywanki.