Miłość z niejednej bajki…

W miesiącu lutym przypada święto wszystkich zakochanych – Walentynki.  Z tą myślą Bibliotekarze z Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie, zorganizowali w dniu 14 lutego 2017 roku spotkanie z Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie. Tematem przewodnim spotkania była oczywiście miłość. W trakcie prezentacji pt: Różne oblicza miłość w baśniach i bajkach, uczestnicy dowiedzieli się, że miłość nie jedno ma imię i przybiera różne formy. Opowiadali, czym dla nich jest miłość i jaką rolę odgrywa ona w ich życiu, jakiej miłości doświadczyli oraz o jakiej miłości marzą. Na kartach bajek i baśni opisano miłość do ludzi, zwierząt czy innych istot, także martwych przedmiotów, które za miłością tęskniły. A przykładów nie brakuje, chociażby miłość Małej Syrenki, Ołowianego Żołnierzyka, Bałwana czy zapomnianego Stracha na wróble. Miłości można szukać, można nią obdarowywać lub przyjąć jako bezcenny dar. Miłość jest obecna w każdym człowieku i można ją okazać w każdej sytuacji. W drugiej części spotkania, wspólnie odczytując jeden z najstarszych tekstów mówiących o miłości , „Pieśni nad pieśniami Nowego Testamentu, Hymnu o Miłości”, uczestnicy dyskutowali czy taka miłość współcześnie jest możliwa, czy spotkać ją można tylko w dawno zapisanych dziełach literackich. Jak się okazało miłość tak dobra i czysta jest możliwa do spotkania również i dziś. Znaleźć ją można w uśmiechu, miłym geście, pomocnej dłoni, życzliwym słowie.  Miłość towarzyszy w każdej chwili życia  i otacza z każdej strony. Trzeba ją tylko umieć umiejętnie odszukać, właściwie odczytać lub poznać. Miłym akcentem kończącego się walentynkowego spotkania było wzajemne obdarowywanie się piernikowymi serduszkami, symbolizującymi miłość łączącą wszystkich ludzi.