Magiczny Blask Kolędy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie, w dniu 13 stycznia 2017 roku, zorganizowała dla Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie zajęcia poświęcone tematyce historii kolędy polskiej: Biblioteka Polskich Pieśni – Magiczny blask kolędy. Większość kolęd to utwory bardzo stare, liczą sobie 200 albo 300 lat. Podążając śladami ich historii, uczestnicy przenieśli się w czasy kościelnych hymnów, kolędy średniowiecza i renesansu jak również barokowych kolędowych kołysanek i pastorałek pełnych ciepła i wszelakiej serdeczności. Kolęda związana nie tylko ze śpiewem ale i z widowiskiem teatralnym  przedstawianym w Jasełkach,  wpisała się w folklor i ludowość narodu polskiego. Piękne, kolorowe i radosne dźwięki polskich kolęd rozbrzmiały również i podczas ostatniego spotkania. Wspólnie wykonując kolędy: Pójdźmy wszyscy do stajenki, Bóg się rodzi, Mędrcy świata, Lulajże Jezuniu, w ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej radości, muzyki i uśmiechu zakończyło się to pierwsze noworoczne spotkanie.