Święto Pluszowego Misia

W dniu 25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie zorganizowała spotkanie pt: ,, Literackie świętowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia’’, które odbyło się  w Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej na Oddziale dla Dzieci. Na najmłodszych czytelników biblioteki czekało wiele „misiowych” atrakcji. Na początku dzieci przedstawiły przyniesione,  wraz ze  sobą Pluszowe Misie i opowiedziały o nich w kilku zdaniach, jak do nich trafiły i dlaczego są dla nich wyjątkowe. Następnie uczestnicy poznali historię pojawienia się Pluszowego Misia i wspólnie wyrecytowali życzenia urodzinowe swoim misiom.  Dzieci  brały też udział w zabawie Rysuj misia, podczas której jedno z nich z zasłoniętymi oczami rysowało misia, a drugie podpowiadało jak to zrobić. Goście mieli też okazję obejrzeć wystawę książek ze zbiorów biblioteki, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki,  a także wysłuchać  wybranych spośród nich fragmentów książek i opowiadań. Słuchając ulubionych piosenek o misiach degustowały ich ulubiony przysmak jakim jest oczywiście – MIÓD. Na zakończenie spotkania dzieci na podstawie przeczytanego tekstu odpowiadały na pytania konkursowe dotyczące niedźwiedzi brunatnych i wybrały spośród swoich zabawek dwa misie które jednocześnie otrzymały tytuł Najmilszego Misia Biblioteki. Dzieci w wesołym nastroju wracały do domu przyśpiewując jeszcze piosenkę Jadą , jadą misie ….