Zimowe ferie w Przewłoce

Tegoroczne ferie zimowe w Filii Bibliotecznej w Przewłoce zostały zorganizowane wspólnie z Wiejskim Centrum Kultury. Razem z pracownikami centrum kultury zapewniliśmy dzieciakom różnorodne atrakcje.

Jedną z nich było ognisko, przy którym dzieci wraz z rodzicami piekły kiełbaski i ziemniaki. Kolejną atrakcją ferii były warsztaty pieczenia chleba i robienia masła oraz pieczenia rogalików maślanych. Dzieci pod okiem Pani Teresy prowadzącej warsztaty same miesiły ciasto na chleb, ubijały masło w maśniczce i zawijały rogaliki. Na koniec odbyła się wspólna degustacja pysznych smakołyków.

Ponadto zorganizowany został turniej warcabowy, w którym udział wzięli  chętne osoby. Zarówno na zwycięzców turnieju, jak i na  wszystkich uczestników czekały drobne upominki.  Dzieciaki wzięły również udział w konkursie na najładniejsze kolorowanki.