Zrodzony dla słowa…

Rok 2015 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie ogłoszono Rokiem Apolinarego Nosalskiego, wybitnego i cenionego literata regionalnego.  W 2015 roku przypada 85. rocznica urodzin, 10. rocznica śmierci, 47. rocznica debiutu poetyckiego, 31. rocznica przyjęcia do Związku Literatów Polskich oraz 10. rocznica wydania drukiem zbioru opowiadań Znad Piwonii i Konotopy Apolinarego Nosalskiego. Cykl zaplanowanych działań: spotkań literackich i biblioterapii, wykładów i prelekcji, wystaw i pokazów multimedialnych ma na celu przypomnienie osoby Apolinarego Nosalskiego, syna królewskiej ziemi parczewskiej, na wielu płaszczyznach jego działalności: jako literata, nauczyciela, animatora kultury i działacza społecznego.