Majówka z Kolbergiem '' Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi... ''

Dnia 15 maja 2014 roku punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się Majówka z Kolbergiem. Spotkanie przygotowane przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Parczewie, skierowane do Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie i poświęcono ojcu polskiej etnografii, Henrykowi Oskarowi Kolbergowi. Kolberg to wybitny muzyk, muzykolog, pianista i kompozytor, etnograf i folklorysta, dokumentalista muzyki Fryderyka Chopina.  Dziedzictwo Kolberga to jego bogate życie, dorobek muzyczny, kompozytorski i piśmienniczy, podróże etnograficzne i badania folklorystyczne, zachwyt tradycją, ludowością i... polską wsią.  A to wszystko zobrazowane na wystawie medialnej '' Powiedzcie podziękowanie Kolbergowi za jego pracę... ''. I jak zawsze niezastąpione grono słuchaczy, wspaniała warsztatowa publiczność!!! Nie zabrakło także dużej dawki humoru i dużo dobrej muzyki, oczywiście polskiej. To przecież polski maj. A piosenki głównie o miłości...

Spotkanie odbyło się w ramach bibliotecznych obchodów 2014. Roku Oskara Kolberga  '' Codzienność tradycją pisana... '' oraz w Ogólnopolskich Obchodach Tygodnia Bibliotek.