Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Parczewie

WAKACJE W MGBP W PARCZEWIE

    Wzorem minionych lat Oddział dla Dzieci MGBP w Parczewie zorganizował letnią akcję pod hasłem

,,Same atrakcje w letnie wakacje’’, z myślą o dzieciach, które spędzały letni czas w mieście.

Harmonogram zajęć obejmował miesiąc lipiec i sierpień. Spotkania odbywały się raz w tygodniu.

Poniedziałki – na zajęciach czytanie niedokończone zatytułowane Tajemnica polskiej ziemi, dzieci czytały najpiękniejsze legendy naszej ojczyzny: O złotej kaczce, Historie toruńskich pierników i inne. Na koniec zajęć odbyła się degustacja pierników.

Wtorki – upływały w miłej zabawie pod tytułem Z kreatywnością na ty. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni  u dzieci poprzez układanie puzzli, klocków itp. Zajęcia zakończono słodkim poczęstunkiem, cukierkami i lodami dla ochłody.

Środy – dzieci bawiły się w odkrywanie zamków i skarbów i duchów w literaturze dziecięcej. Czytano książki: Duch starej kamienicy, Heidi i tajemniczy zamek, Poszukiwacze skarbów. W trakcie zajęć  dzieci opowiadały o własnych przeżyciach jakich doznały zwiedzając  zamki przebywając na wycieczkach.

Czwartki – odbywały się zajęcia w plenerze. Dzieci rysowały kredą na asfalcie swoją przygodę               z poprzednich wakacji. W trakcie rysowania chłodząc się dzieci popijały napoje z kartoników przez słomkę.

Piątki – odbywał się czekoladowy dzień w bibliotece zatytułowany Bajki pytajki, w czasie którego odgadywano postaci do przeczytanych bajek: O rybaku i złotej rybce, Piękna i bestia, Mała syrenka, Kot w butach. W czasie całego spotkania dzieci objadały się czekoladkami o różnych smakach: mleczną, z bakaliami, owocową z truskawkami, winogronową. Było bardzo miło, słodko i czekoladowo.

 Na zajęciach przez okres wakacji ogółem uczestniczyło 52 osoby.

       Czytelnia Multimedialna była oblegana przez internautów . Chętnych do skorzystania z Internetu nie brakowało przez całe wakacje . W czytelni  prowadzone były zajęcia  z Internetem pod hasłem ,, Ja chcę, ja pragnę, ja działam , wyruszam w podróż moich marzeń’’. Były to wirtualne wędrówki po Polsce z wakacyjnym plecakiem, wyszukiwano w Internecie najciekawszych zakątków naszej Ojczyzny.

Wakacje w Filii Bibliotecznej im. J. Moniuk w Przewłoce

     Zgodnie z harmonogramem zajęć w środę w bibliotece odbywały się zajęcia literacko-czytelnicze, które obejmowały wspólne czytanie utworów literackich. Czytano  książki Lindgren Astrid  ,, Pippi Pończoszanka’’ i  ,,Dzieci z Bullerbyn’’. Dla najmłodszych dzieci czytane były bajki polskie.

17 lipca odbyły się zajęcia ''Zabawa w bibliotekę'',  podczas których dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarzy. Przy pomocy pani bibliotekarki wypożyczały sobie nawzajem książki. Oprócz wypożyczeń dzieci pomagały układać książki na półkach.

    Wzorem lat ubiegłych odbył się w bibliotece cykl zabaw kulinarnych pt.'' To lubię i potrafię zrobić sam''.  7 lipca odbyło się pierwsze spotkanie,  na którym

dzieci przygotowywały fantazyjne kanapki 'które później zjadły , słuchając muzyki.

14 lipca odbyło się drugie spotkanie, na którym  dzieci przygotowywały owocowe szaszłyki i napoje. Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem u dzieci, każde z nich

bierze czynny udział w tych zajęciach , nawet cztero czy pięcio-latki potrafią przy pomocy innych przygotować posiłek.

    Oprócz tych zajęć dzieci korzystały z komputera, uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu,  grając w piłkę,  klasy i badmintona. Mniejsze dzieci  malowały swoje marzenia  na kartonach, oraz kredą na chodniku.

  Wakacje w Filii bibliotecznej w Tyśmienicy

   ,,Z książką w plecaku” , ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie” oraz ,,Kto zagadkę

zgadnie, tego nuda nie dopadnie” to tematy zajęć wakacyjnych w Filii

Bibliotecznej w Tyśmienicy, które odbywały się w środy, czwartki i piątki.

Dzieci mogły wypełnić swój czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność rozrywek tj. głośne czytanie bajek i baśni, zabawy muzyczno-ruchowe, kalambury, gry komputerowe oraz zabawy integracyjne sprawiły, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zostały wykonane prace plastyczne, które umieszczone są w galerii rysunków.

Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał słodki upominek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach wakacyjnych w bibliotece oraz zapraszamy do odwiedzania biblioteki przez cały rok.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie,ul. 11 Listopada 62, tel: +48 833 551 244

top