Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

w Parczewie

Bibliotekarze na Jarmarku Jagiellońskim

   Już od kilku lat w królewskim mieście Parczewie w czasie wakacji odbywa się Jarmark Jagielloński. W tym roku miało to miejsce w niedzielę, 7 lipca 2012 roku.              

   Na jarmark przybyło wielu wystawców, głównie twórców rzemiosła ludowego, którzy promowali swoje wyroby. Bibliotekarze MGBP w Parczewie również byli na jarmarku, jest to już tradycją biblioteki. Tym razem, na potrzeby Jarmarku Jagiellońskiego, przygotowano  stoisko biblioteczne z kolorowymi folderami, pocztówkami, planami miasta, promującymi piękno przyrody Parczewa i okolic a także prezentujące jego historię i teraźniejszość miasta. Trafiły one do rąk zainteresowanych osób, głównie turystów, którzy licznie przybyli na tegoroczny jarmark.

   Ponadto na potrzeby jarmarku odbyła się publiczna ekspozycja wystawy '' Nasz Regionalista '' , poświęconej Apolinaremu Nosalskiemu, znanemu poecie i pisarzowi regionalnemu.

   Bibliotekarzom parczewskiej MGBP towarzyszył lokalny literat i regionalista, Lechosław Płowaś, który promował zbiór autorskich opowieści znanych jako '' Legendy i podania z oczeretów Lasów Parczewskich. ''

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie,ul. 11 Listopada 62, tel: +48 833 551 244

top