Czas andrzejkowych wróżb...

25 listopada 2011 roku Filia Biblioteczna w Przewłoce wspólnie z Wiejskim Centrum Kultury w Przewłoce zorganizowały Integracyjną Zabawę Andrzejkową dla dzieci z Przewłoki i okolic.

W przeszłości wróżby andrzejkowe traktowano bardzo poważnie, lecz dzisiaj stały się one przede wszystkim okazją do pełnej humoru zabawy.  Wspólna zabawa dzieci, przy skocznych rytmach muzyki, nie mogła odbyć się bez głównej atrakcji  wieczoru czyli andrzejkowych wróżb. Tradycyjnemu laniu wosku, wróżbom z butem  zdjętym koniecznie z lewej nogi, losowaniu przedmiotów ukrytych pod miseczką czy losowaniu karteczek z imionami towarzyszyło wiele przezabawnych sytuacji. I kto wie, czy te wróżby, choć traktowane z pełnym przymrużeniem oka, nie sprawdzą się w przyszłości?

Gdy od nadmiaru ruchu i wrażeń zbrakło nagle sił, w pogotowiu czekały na dzieci przepyszne magiczne kanapki, rajskie słodkości i aromatyczny kompot. A te wszystkie dobrodziejstwa stołu to zasługa pani Sołtys z Przewłoki, której również udzieliły się magia i czar tego niezwykłego wieczoru.