Jesienne spotkanie w bibliotece

10 listopada 2010 roku w Czytelni MGBP w Parczewie odbyło się, długo oczekiwane, spotkanie miłośników literatury pięknej, jednocześnie wiernych przyjaciół biblioteki. W pierwszej części spotkania miała miejsce wewnątrz-biblioteczna prezentacja książki „Zadomowieni w pisaniu – pisarze przy pracy” niemieckiej fotografki i dziennikarki Herlinde Koelbl wydanej przez Instytut Goethego w Krakowie. Książka jest zbiorem rozmów z niemieckimi pisarzami współczesnego pokolenia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy egzemplarz tego szczególnego wydawnictwa. Zaś w drugiej części spotkania ożyły piękne wspomnienia. W atmosferze przypominającej rodzinny dom wspominano miniony wakacyjny czas. Uczestnicy spotkania wspominali swoje przeżycia znad polskiego morza i górskich szlaków. Były również wspomnienia dość odległe, sięgające czasów nieco dalszej przeszłości. Przy każdej takiej okazji rodzi się moment wzruszenia i radości.