Lekcja patriotyzmu

Z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk w Przewłoce odbyły się zajęcia dla dzieci z klasy piątej miejscowej szkoły podstawowej pod hasłem ''Mój patriotyzm''. Zajęcia odbyły się w formie lekcji bibliotecznej. Podjęto w niej dyskusję na temat współcześnie rozumianego patriotyzmu. Korzystając z dobrodziejstw współczesnej techniki przypomniano także ostatnie obchody rocznicy ustalenia Konstytucji 3 Maja w Parczewie oraz te lokalne obchodzone w Przewłoce, w której uczniowie miejscowej szkoły, jak co roku,  brali czynny udział. Wnioski wyciągnięte z lekcji bibliotecznej napawają radością, optymizmem i nadzieją. Szczególnie, że są to wnioski młodego pokolenia: ,,Każdy Polak świadomy historii swego kraju powinien pielęgnować tradycję celebrowania tego święta i być dumny ze swojej ojczyzny Polski”.