Gimnazjaliści w bibliotece

Jak co roku, na początku września, uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Parczewie licznie odwiedzili parczewską MGBP. Na początku swej edukacji w nowej szkole odbyli także przysposobienie biblioteczne w MGBP. Poznali wówczas zasady wypożyczania książek i korzystania ze wszystkich zasobów bibliotecznych. Zwiedzili Czytelnię, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Wypożyczalnię dla Dorosłych. Z tak zdobytymi umiejętnościami łatwiej im będzie, w razie potrzeby, wypożyczyć lekturę szkolną bądź inną książkę do przeczytania, skorzystać z Internetu czy znaleźć potrzebny artykuł w prasie. Dla wielu uczniów to pierwszy kontakt z nieco większą biblioteką,  niż ta szkolna, do której byli już wcześniej przyzwyczajeni.

Niespodzianką dla uczniów, kończącą wizytę w MGBP, była projekcja filmu promującego miasto Parczew w Punkcie Informacji Turystycznej, działającym przy bibliotece.