Wielki konkurs głośnego czytania

Wielki konkurs głośnego czytania w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie, oraz Filiach  Bibliotecznych w Przewłoce i Tyśmienicy.

KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA W ODDZIALE DLA DZIECI MGBP W PARCZEWIE

Dnia 11 maja 2012 roku w Oddziale dla Dzieci przeprowadzony został konkurs głośnego czytania  ,, Czytanie non stop ‘’. Celem konkursu było rozpowszechnianie i popularyzacja idei głośnego czytania u młodych dzieci . Do konkursu przystąpiło ośmioro dzieci .

Dzieci czytały teksty podzielone na trzy grupy klasowe :

a). grupa I – klasa I : tekst z książek : ,,Wiosna niedźwiadka” Urszuli Kozłowskiej , zbiór rymowanek,

b). grupa II – klasa II: proponowane teksty „ Wyliczanki bez trzymanki ‘’Agnieszki Frączek „ ,

,, Słońce jak lizak ‘’ Ady Kopcińskiej  Niewiadomskiej, ,, Wędrówka’’ Danuty Wawiłow,

c). grupa III klasa III :tekst „ Jest taka historia: Opowieści o Januszu Korczaku ‘’ Beaty Ostrowieckiej.

Uczestnikom konkursu kibicowały koledzy i koleżanki z klasy II ,,c’’  Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z wychowawczynią Panią Anną Bącławek.

Uczestnicy konkursu :

Bryguła Kamila,

Domańska Patrycja,

Adamowicz Sandra,

Kalisz Monika,

Musiejuk Klaudia,

Musiejuk Kuba,

Płachnio Nela,

Polanowski Daniel.

Uczestnicy wyróżnieni w konkursie :

Adamowicz Sandra,

Polanowski Daniel.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali dyplomy i upominki , uczniowie kibicujący zostali poczęstowani słodyczami.

KONKURS  GŁOŚNEGO CZYTANIA W FILI W BIBLIOTECZNEJ W PRZEWŁOCE

" CZYTANIE NON STOP"

11.05.2012 roku w Filii Bibliotecznej w Przewłoce odbył się konkurs czytelniczy

" Czytanie Non stop ".

Do konkursu przystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Przewłoce od klasy II do klasy V.

Początkowym zamiarem było czytanie książek  M. Musierowicz i F. Simon " Koszmarny Karolek",  ale później zgodziliśmy się na wybranie przez uczestnika innej książki. Każdy uczestnik miał do przeczytania  kilka stron tekstu w zależności od wieku .

W tym konkursie wszyscy byli zwycięzcami, każdy uczestnik czytał dobrze na miarę swoich możliwości .

Wszyscy uczestnicy konkursu, a było ich 11 zostali nagrodzeni skromnymi upominkami w postaci długopisów i słodyczy.  Czytającym dzieciom przysłuchiwała się dość spora widownia ,  około 20 dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z opiekunami .

Przy zorganizowaniu konkursu pomogła p. Agnieszka Puła nauczycielka j. polskiego za co jej i uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy.

KONKURS  GŁOŚNEGO CZYTANIA W FILI W BIBLIOTECZNEJ W TYŚMIENICY

" CZYTANIE NON STOP"

11Maja 2012r w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy odbył się konkurs pt: ,,Czytanie NON-STOP”. Na spotkaniu dzieci czytały fragmenty książek. Były to: „Lodowy smok”, „Jest taka  historia- opowieść o Januszu Korczaku” , „Król Maciuś Pierwszy” , „Dzieje Ziemi Parczewskiej” i wiele innych. Pod uwagę były brane  płynność czytania, wyrazistość, poprawność, bezbłędność. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, wyłonione zostały osoby, które najładniej zaprezentowały przeczytany tekst. Uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomami

oraz słodyczami, które ufundowała MGBP w Parczewie. Zwycięzcy konkursu to: Małgorzata  Romańczuk, Jakub Markiewicz, Daniel Siepsiak, Aleksandra Siepsiak, Julia Kunaszyk oraz Karolina Siepsiak, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Tyśmienicy.