Wizyta Koła czytelniczego

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna  w Parczewie gościła w swoich  progach grupę dzieci z „ Koła czytelniczego” działającego przy Szkole Podstawowej  Nr 1  w Parczewie.  Jest to dowód na to, że o książkach  najlepiej rozmawia się w ich królestwie , czyli w bibliotece.  W ramach spotkania odbyła się lekcja biblioteczna „ Wszystko wokół Janusza Korczaka ‘’ . Dzięki lekcji uczniowie poznali bogaty życiorys tego wielkiego przyjaciela dzieci, jego  twórczość literacką i działalność społeczną. Tło do  lekcji stanowiła wystawka poświęcona Januszowi Korczakowi.

Kontynuacją spotkania była prezentacja filmu o Parczewie ,który powstał w  ramach projektu „ Promocja walorów turystycznych’’. Miało to miejsce w Punkcie Informacji Turystycznej.

Na koniec spotkania dzieci odwiedziły również czytelnię. Zapoznały się z bogatym księgozbiorem  literatury popularnonaukowej. Dowiedziały się ,że czytelnia posiada bogatą ofertę  gazet i czasopism , oraz można skorzystać  bezpłatnie z Internetu.

Po spotkaniu dzieci zadeklarowały, że będą chętnie przychodziły do biblioteki  ,jako do skarbnicy wiedzy.