Ferie zimowe 2015 w Parczewie

Na okres ferii zimowych bibliotekarze przygotowali bogatą ofertę dla młodych użytkowników Dziecięcej Przestrzeni Multimedialnej, oglądanie filmów  na dużym ekranie takich  jak : '' Dora'', '' Zambezia '', '' DinoMama '',  ,, Scobby Doo’’, ,, Monster High ‘’ w okularach 3D , co cieszyło się  dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych użytkowników biblioteki. Dodatkową atrakcją był poczęstunek popcornem, dzięki temu uczestnicy spotkań czuli się jak w prawdziwym kinie.  Odbywały się również  spotkania , podczas których słuchano najpopularniejszych piosenek dla dzieci. Któż z nas nie zna takich utworów jak: Krakowiaczek, Krasnoludki czy Panie Janie. To tradycyjne piosenki, na których wychowało się wiele pokoleń. Inną atrakcją było układanie przez dzieci z klocków LEGO ciekawych budowli , samochodów , oraz postaci z bajek. Dla chętnych udostępnione były zabawki interaktywne. Starsza grupa użytkowników biblioteki korzystała również z tablicy interaktywnej, oraz mapy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra ,, Scrabble’’.

Dziecięcą Przestrzeń Multimedialną odwiedziły dzieci mieszkające w Przewłoce pod opieką koleżanki bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Przewłoce ,  Pani Sołtys, oraz rodziców. Dzieci oglądały film ,, Zambezia’’  , oraz korzystały z innych atrakcji .  Nawiązując do  '' tłustego  czwartku  ''  zaproszeni goście zostali  poczęstowani pączkami przez Panią Dyrektor biblioteki, przygotowano również inne słodkości. Uczestnicy spotkania byli  bardzo zadowoleni z pobytu w MGBP w Parczewie.

Na zakończenie ferii zimowych biblioteka gościła dzieci zaproszone z Tyśmienicy, pod opieką Pani Bibliotekarki z Filii Bibliotecznej. Dzieci zauroczone były  Dziecięca Przestrzenią Multimedialną, gdzie obejrzały film  ,, Dino Mama ‘’ w okularach 3D.  Uczestnicy spotkania bawili  się zabawkami interaktywnymi. Na buziach dzieci zagościł wielki uśmiech i radość.

Czytelnię Multimedialną   w czasie ferii zimowych  odwiedziło wielu użytkowników, korzystających z komputerów . Czekający na wolne miejsce przy komputerze przeglądali czasopisma takie jak: ,, Świat wiedzy ‘’ , ,, Ziemia Parczewska, oraz ,, Wspólnota Parczewska”.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się  bogato ilustrowane  albumy . Przeglądanie albumów o zwierzętach połączone było z opowieściami dzieci o swoich pupilach.

Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszej placówki.