Święta Wielkanocne zgodnie z tradycją

Pielęgnowanie zwyczajów świątecznych stało się już tradycją Filii Bibliotecznej w Przewłoce. Co roku przed świętami miejscowe kobiety spotykają się w bibliotece i  wspólnie wykonują świąteczną palmę do wiejskiej kaplicy. Trwające kilka dni spotkania w bibliotece, są okazją do wspólnych rozmów o świętach i zwyczajach z nimi związanymi. Tak zdobyta wiedza przekazywana jest innym mieszkańcom Przewłoki, a szczególnie młodemu pokoleniu. W tym celu odbyło się spotkanie z dziećmi. Tematem spotkania było ''Święta zgodnie z tradycją.'' Dzieci zapoznały się z symbolami związanymi z Wielkanocą , przede wszystkim ze Święconką, którą uroczyście święci się  w Wielką Sobotę w miejscowej kaplicy. Święta Wielkanocne są jednymi z najpiękniejszych świąt w polskiej tradycji i kulturze.