Lato w bibliotece

LATO W BIBLIOTECE

Harmonogram zajęć wakacyjnych w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie

Poniedziałki:

,, Planety Pana Mikołaja – kosmiczna wyprawa z książką ” ( poznajemy układ słoneczny, mapy nieba, gwiazdozbiory, konstelacje, mity )

Wtorki:

,, Znani i nieznani ” ( poznajemy twórczość literatów naszego regionu )

Środy:

,, Wakacje z książką ” ( czytanie najpiękniejszych bajek i baśni z całego świata, książek i wierszy młodego czytelnika )

Czwartki:

,, Magia koloru ” ( zajęcia plastyczno – techniczne )

Piątki:

,, W świecie gier ” ( gry planszowe, klocki lego, puzzle, krzyżówki )

Filia Biblioteczna w Przewłoce

Środy z książką

We środy będą odbywały się zajęcia literacko-czytelnicze, które będą obejmowały wspólne czytanie   utworów literackich, a dla najmłodszych dzieci czytanie i  słuchanie bajek z płyt. Do czytanych książek dzieci będą rysowały ilustracje. Zajęcia będą odbywały się w bibliotece i w plenerze.

Czwartki z niespodzianką

Czwartki będą dniem zabaw i gier. W tym dniu dzieci będą miały okazję wziąć udział w różnego rodzaju grach i zabawach rekreacyjno-edukacyjnych: gry planszowe, komputerowe, rysowanie

malowani  i wiele innych atrakcji.

Wzorem lat ubiegłych odbędzie się też cykl zabaw kulinarnych pod nazwą ''To lubię i potrafię zrobić sam”. Odbędzie się też cykl zabaw pod tytułem ''Rusz głową''- zagadki, rebusy i krzyżówki.

Piątki z naturą i sportem

W piątki dzieci będą uczestniczyły w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu:

Skakanie na skakance, mecz piłki plażowej, puszczanie baniek mydlanych, malowanie kredą na chodniku. Na zakończenie wakacji planowane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek dla dzieci i

młodzieży.

Filia Biblioteczna w Tyśmienicy

Środy z pasją i przygodą

Podróże po kontynentach: poznajemy świat z książką popularnonaukową dla dzieci. Wykonywanie prac plastycznych związanych z tematem podróży.

Sportowe czwartki

Piknik z książką, czytanie na świeżym powietrzu oraz gry i zabawy (kręcenie Hula Hop, skakanie na skakance, gra w klasy, zabawa w Ciuciu - Babkę).

Piątki na FIT

Rozmowy o zdrowym stylu życia (odżywianie, sport, relaks), przygotowanie zdrowych przekąsek.

29.08.; 30.08; 31.08.2018r.

Podsumowanie zajęć wakacyjnych: robimy wystawę prac plastycznych, wspominamy wakacyjne przygody.