Miłość ze starej fotografii

W piątkowe przedpołudnie, 18 maja 2018 roku, w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie odbyło się literackie spotkanie z Kadrą i Uczestnikami WTZ. Tematem przewodnim majowego spotkania była Miłość, która ożywia serce i nadaje istnieniu ludzkiemu sens życia. W pierwszej części tego wiosennego spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną pt.: „ Miłość ze starej fotografii”, w której przedstawione zostały unikatowe zdjęcia i pocztówki z XX wieku, prezentujące różne „portrety Miłości”  pochodzące ze zbiorów Polony (Polskiej Biblioteki Cyfrowej). W drugiej części spotkania czytane były fragmenty najpiękniejszych polskich i zagranicznych tekstów piosenek o  spełnionej i niespełnionej miłości tj. „Z tobą chcę oglądać świat” wykonywanych przez Zbigniewa Wodeckiego i Zdzisławę Sośnicką czy  „My love” Julio Iglesiasa.  Mimo deszczowej pogody za oknem, radość i uśmiech  nieustannie gościł na twarzach słuchaczy.