Drzewo Poezji

W dniu 21 marca 2019 roku w Oddziale dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odbyło się spotkanie czytelnicze z udziałem dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Spotkanie zostało zorganizowane z racji obchodzonego Światowego Dnia Poezji. W trakcie spotkania dzieci oglądały i głośno czytały książkę Anny Edyk pt.: „Od złości do radości”, poświęconą uczuciom. Z racji obchodzonego również pierwszego Dnia Wiosny dzieci czytały wiersze o tematyce wiosennej. Uczestnicy zajęć chętnie brali udział w zabawie przy tablicy, dzieląc i nazywając uczucia pozytywne oraz negatywne. Na zakończenie spotkania dekorowały „Drzewo Poezji” opisując na wcześniej przygotowanych kartkach swoje uczucia. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, które rozwinęły w nich umiejętności dostrzegania zarówno ciekawych  jak i pozytywnych cech płynących z czytania poezji.