Codzienna – Niecodzienna, Zwyczajna – Niezwyczajna… Kobieta.

„Zmieniać się, żeby tylko nic się nie zmieniło. Naiwna, ale lepiej doradzi. Słaba,  ale więcej udźwignie. Nie wie, po co ta śrubka, a zbuduje most. Kocha na dobre, na niedobre i na litość boską…” /Wisława Szymborska „Portret kobiecy”/

W dniu 14 marca 2019 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Laskach odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne przygotowane przez bibliotekarzy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie. Tematem przewodnim zajęć była kobieta obecna nie tylko w świecie kultury i sztuki; dziełach literackich, obrazach, rzeźbach ale także we wszystkich współczesnych dziedzinach życia. Kobieta niegdyś tło wydarzeń i wdzięczny dodatek do mężczyzny jest dziś postacią w pełni autonomiczną, bohaterką pierwszego planu.