Hej kolędo, kolędo…

W dniu 17 stycznia 2019 roku w Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk w Przewłoce odbyło się pierwsze w Nowym Roku spotkanie czytelnicze, którego tematem przewodnim były kolędy i pastorałki w tradycji i kulturze polskiej. Śpiewne od stuleci w świątyniach i rodzinnych domach budują szczególne poczucie wspólnoty i integrują lokalne społeczności. Najstarsze z nich pochodzą z XV wieku, a ich autorami są najwięksi polscy poeci i kompozytorzy.  Kolędy i pastorałki można nie tylko śpiewać bądź słuchać, warto także głębiej analizować ich treść literacką. W spotkaniu uczestniczyły Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.