Wycieczka edukacyjna uczniów

Dnia  7 maja 2013 roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przewłoce  wraz z opiekunami odwiedziło bibliotekę .  Celem wycieczki  było zapoznanie z działalnością biblioteki , pracą bibliotekarza , zgromadzonym księgozbiorem w wypożyczalni . Dzieci były bardzo aktywne, interesowały się literaturą popularnonaukową , oraz obejrzały wystawę o Parczewie i foto-relację  ze spotkań autorskich  twórców  regionalnych. W drugiej części wycieczki zwiedzano czytelnię multimedialną , która wszystkich zachwyciła  nowoczesnym sprzętem komputerowym.  Podczas pobytu w czytelni uczniowie zapoznali się z księgozbiorem , oraz obejrzały  bogato ilustrowane  albumy  ze zwierzętami .  Uczestnicy wycieczki po miło spędzonym czasie wśród książek wrócili pełni wrażeń do swojej szkoły w Przewłoce.