WAKACJE W BIBLIOTECE 2014 PRZY MGBP W PARCZEWIE

W Oddziale dla Dzieci organizowane były zajęcia dla dzieci spędzających okres wakacyjny w mieście  Parczew .  Spotkania  odbywały się w poszczególne dni tygodnia (poniedziałek – piątek ) w godzinach 14.00 – 17.00 .  W trakcie zajęć czytane były książki lekkie , łatwe , opatrzone  w bogate ilustracje. Odbywały się zajęcia zręcznościowe dla dzieci najmłodszych ( malowanie, wycinanie) W bajkowe piątki czytano najciekawsze bajki , baśnie , dzieci oglądały książki i ciekawe rysunki.  Atrakcją były zajęcia , podczas których dzieci malowały  swoje marzenia kredą na płytkach chodnikowych przed biblioteką . Na zakończenie uczestnicy zabawy  w plenerze zostali obdarowani słodyczami , oraz lodami .

W Czytelni Multimedialnej   odbyły się  wakacyjne zajęcia z Internetem pod hasłem ’’Wyruszam w podróż moich marzeń ’’.  Były to wirtualne wędrówki po Polsce z wakacyjnym plecakiem. Czytelnia oblegana była przez dzieci i młodzież , ze względu na bezpłatny dostęp do Internetu. Młodzi użytkownicy czytelni  czekający w kolejce do komputerów , chętnie zaglądali do książek – albumów , oraz przeglądali czasopisma tj. ,, Świat wiedzy’’.  Organizowane były zajęcia dostosowane do danej grupy wiekowej , podczas których uczestnicy  oglądali  albumy , np.  ze zwierzętami , oraz opowiadali chętnie o swoich pupilach.

Wakacje 2014 w filii bibliotecznej im. J. Moniuk w Przewłoce

Wzorem lat ubiegłych Filia biblioteczna w Przewłoce z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowała im miłe spędzenie czasu w bibliotece . Tegoroczne wakacje przebiegały pod hasłem  „Spotkajmy się w bibliotece”.

Zajęcia odbywały się przez cały lipiec przez trzy kolejne dni tygodnia  tj. środy, czwartki i piątki.

W środy odbywały się zajęcia czytelnicze,  polegające na czytaniu i słuchaniu różnych książek, a także dziecięcych dowcipów,   które znajdują się w zbiorach biblioteki.

Czwartki przeznaczone były na różne gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu,  a także na zajęcia plastyczne. Dzieci malowały różne obrazki na kartonach i chodniku o tematyce letniej, piękne kolorowe motyle, oraz lepiły z plasteliny kolorowe kwiaty i zwierzątka .

W ostatni czwartek lipca zorganizowano  ognisko na którym piekły się  kiełbaski. Przy rozpaleniu ogniska i przygotowaniu kijków pomogli rodzice uczestniczących w spotkaniu  dzieci.

Piątki były poświęcone na zajęcia sportowe . W Przewłoce od niedawna  przy bibliotece znajduje się boisko do piłki plażowej, na którym  organizowane były  zawody piłki plażowej Nagrodą dla zwycięskich drużyn były lody. Oprócz tych zajęć dzieci codziennie korzystały z komputera i Internetu.

Wakacje 2014 w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy.

Wakacyjne spotkania 2014 w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy wypełnione były różnymi formami zabawy. Biblioteka na czas wakacji stała się kolorową bajkową krainą. Jedną z propozycji był konkurs na ,,Najpiękniejszego motyla”. Prace te wzbogaciły wystawę biblioteczną. Kolejną atrakcją było malowanie kredą na asfalcie. Zajęcie to, sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Podczas spotkań literacko-plastycznych, uczestnicy wykonywali prace na dowolny temat,  a także dyskutowali o najpiękniejszych baśniach i historiach bohaterów książkowych m.in. Muminka, Włóczykija i panny Migotki. Starsi czytelnicy korzystali z propozycji filmowych,  oraz bezpłatnego dostępu do Internetu. Dużym zainteresowaniem  cieszyły się gry komputerowe. Organizowane były również gry i zabawy na dworze.  Dzieci, za tak wspaniałą zabawę zostały nagrodzone upominkami. Zapraszamy chętnych na powakacyjne zajęcia w bibliotece.