Teatr w bibliotece

W Oddziale dla Dzieci przy Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie, 4 kwietnia 2014 roku, Teatr Edukacji i Profilaktyki '' MASKA '' z Krakowa przedstawił spektakl teatralny w baśniowej formie zatytułowany '' Grymasy Królewny Kasi ''. W bajce wystąpili: Król, Królewna i Królewicz. Postacią główną przedstawienia była Królewna Kasia. Sztukę oglądały dzieci z Przedszkola im. Janusza Korczaka w Parczewie i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tyśmienicy, pod opieką  pani bibliotekarki z Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy. Przedstawienie pokazało dzieciom jak ważne jest staranie się być dobrym, grzecznym, jak mile jest używać słów przepraszam, proszę, dziękuję. Przedstawione widowisko zachwyciło i wzruszyło dzieci, opiekunów i bibliotekarzy. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że na żywo mogły sobie zrobić zdjęcia z aktorami. Pełne wrażeń niechętnie opuszczały bibliotekę.