Lekcja patriotyzmu

,,Żeby Polska była Polską ”przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im od 11 listopada 1918r zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowanie bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze-pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

Dlatego Filia Biblioteczna w Tyśmienicy przygotowała pogadankę o tematyce historycznej związaną ze zbliżającym się Świętem Niepodległości .Pogadanka miała formę zabawy i dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały ciekawostek związanych z historią godła, flagi, hymnu, czyli znaczenia symboli narodowych. Wykonały także kwiaty w kolorze barw narodowych jak również rysunki z których powstała wystawa .Dzięki udziałowi w takich zajęciach, dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.