Koncert Pieśni Papieskiej…

Pieśnią uwielbienia Ducha Świętego oraz modlitwą wstawienniczą rozpoczął się, w dniu 14 października 2015 roku, w Centrum Oświatowo - Kulturalnym wsi Tyśmienica Koncert Pieśni Papieskiej. Koncert ten  został przygotowany przez zespół śpiewaczy Tyśmienica pod muzycznym kierunkiem Pana Pawła Borowicza. Tym kulturalnym wydarzeniem uczczono osobę papieża Polaka, Jana Pawła II, a w tym roku  szczególnie jako patrona rodziny. Pod takim właśnie hasłem 11 października , obchodzono w Polsce jubileuszowy XV Dzień Papieski. Koncert Pieśni Papieskiej swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, duchowieństwa, przedstawiciele instytucji kulturalnych i oświatowych, licznie przybyła na koncert społeczność wsi Tyśmienica oraz mieszkańcy sąsiednich miejscowości. Sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Na wieczornym koncercie zaproszeni goście wysłuchali najpiękniejsze pieśni religijne, fragmenty homilii i przemówień papieskich, znane i mniej znane fakty z życia i posługi Wielkiego Świętego Papieża oraz złote myśli papieskie, głębokie treścią i duchowym przekazem. Tego pamiętnego wieczoru wszyscy uczestnicy koncertu tworzyli szczególną wspólnotę, szczególną więź ludzkich serc bijących  rytmem miłości, pamięci i wdzięczności za dar obecności w kościele i w świecie tak wspaniałego i niezwykłego człowieka, jakim był Jan Paweł II.  Na zakończenie tej dostojnej uroczystości zorganizowany został słodki poczęstunek w postaci ,,papieskich kremówek’’. Współorganizatorem Koncertu Pieśni Papieskiej była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie.