Dzień Dziecka w krainie bajek i baśni…

W dniu 31 maja 2015 roku na Stadionie MOSiR  w Parczewie  odbył się coroczny Festyn  Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.  Tradycyjnie w imprezie wzięła udział Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie, będąca  jednym ze współorganizatorów festynu.  Na placu nieopodal sceny powstał Bajkowy Salon wyposażony w kolorowe i zabawne kostiumy baśniowych i bajkowych postaci. Chętnych do wzięcia udziału  we wspólnej zabawie nie brakowało. Dzieci odwiedzające Bajkowy Salon przebierały się w kostiumy bajkowych bohaterów i z barwnie pomalowanymi  twarzami prezentowały się publicznie. W trakcie trwania festynu, na scenie odbył się bajkowy konkurs, poprowadzony przez bajkowego Lisa i jego asystentkę, Klauninkę. Zaproszone  na scenę dzieci  poczuły prawdziwą magię bajkowego świata, bezbłędnie odpowiadały na konkursowe pytania, popisały się dużą wiedzą i ogromną odwagą występując przed licznie zebraną publicznością. Wszystkie dzieci zostały obdarowane pamiątkowymi upominkami oraz słodyczami.  Dopisała również pogoda. W to niedzielne popołudnie było ciepło, słonecznie, rodzinnie, wesoło i bardzo radośnie.