Jesiennie w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy

Jesień, to zachwycająca wszystkich bogactwem kolorów pora roku. Z tej okazji  w Filii Bibliotecznej w Tyśmienicy w dniu 28 października odbyło się spotkanie ,,  Poznajemy jesień w literaturze dziecięcej ‘’ , które było  okazją do rozmowy na temat  charakterystycznych cech jesieni.  Uczestnicy, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zmian zachodzących jesienią w przyrodzie, zwłaszcza w polu i w lesie. Omówiono  także przygotowywanie się do zimy zwierząt, oraz w jaki sposób można  im pomóc.

Dzieci bardzo chętnie wysłuchały jesiennych opowieści i wierszyków ukrytych w cudownych książeczkach. Były to: ,,Spacer po ogrodzie”,  ,,Zwierzaki z lasu” , ,,Puchatkowe jesienne zabawy”,  ,,Pani Żółwica zapada w sen zimowy”,  ,,Owoce i warzywa”,  ,,Las” i ,,Skarby jesieni”. Po głośnym czytaniu, dzieci z zaangażowaniem wykonały obrazki  przy użyciu liści, traw, wacików i zakrętek. Każde spotkanie biblioteczne jest okazją do wspaniałej zabawy, a przede wszystkim kontaktu z wartościową literaturą dziecięcą.