Literackie popołudnie w Przewłoce

W dniu 13 października 2016 roku w Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk w Przewłoce, w bardzo jesiennej scenerii, odbyło się spotkanie z poezją Pani Heleny Abramczuk. A okazja była szczególna. Pani Helena Abramczuk, miejscowa poetka, właśnie niedawno wydała swój drugi tomik wierszy. Wiersze Pani Heleny cieszą się szczególnym uznaniem nie tylko wśród mieszkańców Przewłoki i okolic. A Jej twórczość poetycka jest znana szerszemu gronu czytelników: dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym. Wiersze Pani Heleny niosą radość, spokój, ukojenie. Każde słowa i myśli tworzące kolejne wiersze płyną prosto z serca poetki. Obecne są w nich motywy: przemijania, religijnych przemyśleń i doświadczeń, otaczająca i zmieniająca się przyroda. Poetce nie obca jest również tematyka dziecięca, oraz szkolne problemy i doświadczenia najmłodszych. Podczas czwartkowego literackiego popołudnia Pani Helena Abramczuk promowała swój najnowszy tomik wierszy właśnie wśród dzieci i nauczycieli miejscowej szkoły podstawowej. Nie mogło, oczywiście, zabraknąć wspólnego czytania wybranych wierszy poetki.

Minione spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Było bardzo dużo uśmiechów, radości i braw. A na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Pani Helenie pamiątkowy bukiet kwiatów.