Majówka w Przewłoce

W majowe niedzielne popołudnie, 22 maja 2016 roku we wsi Przewłoka odbyła się wiejska biesiada. Organizatorami wspólnego biesiadowania były: Wiejskie Centrum Kultury w Przewłoce, Filia Biblioteczna im. Józefy Moniuk w Przewłoce, Sołtys i Rada Sołecka wsi Przewłoka oraz Radny Miejski. W bogatym programie majowej biesiady znalazły się: Chrzest Polski, inscenizacja historyczna w wykonaniu uczniów ze szkoły w Przewłoce, koncert piosenek w wykonaniu młodych talentów ze szkoły w Przewłoce, prezentacja Pana Stanisława Waszkiewicza pod nazwą ,,Przewłoka, jakiej nie znamy’’.  Po części oficjalnej organizatorzy zapewnili dobrą zabawę przy dźwiękach skocznej i tanecznej muzyki. Działał grill, paliło się ognisko, pieczone kiełbaski zachęcały do ich skosztowania. Były swojskie potrawy: bigos, smalec, kiszone ogórki i mnóstwo przepysznego ciasta. Przy wspólnym śpiewie piosenek z dawnych lat szybko mijały chwile wspólnej radosnej biesiady. Pogoda również dopisała.