Śladami historii…

W dniu 8 listopada 2017 roku, w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie, odbyło się spotkanie literackie z  Panem Lechosławem Płowasiem, znanym i cenionym lokalnym pisarzem, autorem podań i legend związanych z historią, kulturą oraz tradycjami Ziemi Parczewskiej. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Parczewa i okolic sprzed wielu wieków i lat, za czasów panowania dynastii Jagiellonów oraz w latach 70-tych, gdy przeżywało swój dynamiczny rozwój. Pan Lechosław zaprezentował utwory już znane jak również te stworzone niedawno, opowiadające m.in. o „Dusiołku” i „Gwieździe nadziei”. Historie te, momentami zasnute magią i tajemnicą, czasem smutne oraz pełne optymizmu i dające nadzieję, chwytały słuchaczy za serce i wprost nie można się było oderwać od ich wysłuchania.