Opowieści na jesienne smutki

Podczas październikowego spotkania z Uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie, w dniu 11 października 2017 roku, bibliotekarze z MGBP  w Parczewie przygotowali jesienny program literacki pt: „Opowieści na jesienne smutki”. Czytanie opowiadań o Strachu na wróble, poszukującym przyjaciół oraz Jarzębince, której przyjaciele przychodzą z pomocą,  poruszyło, zachwyciło, rozśmieszyło i chwyciło za serce wszystkich słuchaczy. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali także tekstu bajki „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, która przeniosła ich w magiczny świat baśniowych istot, pokazując, że marzenia się spełniają i warto o nie walczyć. Trzeba tylko kierować się dobrem i miłością. Jesień, choć tak barwna a zarazem i chłodna, dzięki dzisiejszej biblioterapii, przez czytanie opowiadań i bajek, wniosła słońce i uśmiech na twarz  każdego z uczestników spotkania. I oczywiście zachęca do czytania książek.