Narodowe czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

W dniu 6 września 2017 roku, podczas biblioterapii w Warsztacie Terapii Zajęciowej CARITAS w Parczewie odbyła się szósta  już edycja Narodowego Czytania wielkich polskich powieści – akcji, którą swoim patronatem objęła Para Prezydencka,  Andrzej Dudy i Agata Kornhauser-Duda. Akcja ta niesie ze sobą popularyzację czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia tożsamości narodowej. Tegoroczną lekturą  było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Dramat Wyspiańskiego jest utworem wyjątkowym. Zachwyca mnogością bohaterów, scen i symboli. W tytułowym weselu uczestniczą goście wszystkich stanów społecznych. Mają różne poglądy i wizje przyszłości Polski, która jest ich domem. Pomimo to mają wspólny cel: wolność i pomyślność swojej ojczyzny. Uczestnicy warsztatu mieli okazję zapoznać się z sylwetką Stanisława Wyspiańskiego, poety i dramaturga, zamieszczoną w prezentacji multimedialnej oraz historią powstania tego wspaniałego dzieła literackiego z epoki Młodej Polski. Wspólnie z bibliotekarzami z MGBP w Parczewie odczytali najsłynniejsze cytaty z „Wesela” oraz fragmenty wybranych scen z dramatu.