Zima pośród książek - ferie w bibliotece

Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie, jak co roku przygotowała dla swoich młodych czytelników interesującą ofertę zajęć podczas ferii zimowych. Tematyka spotkań była różnorodna, więc każdy z młodych czytelników mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku tematem przewodnim spotkań była KSIĄŻKA – pod różnymi jej postaciami. Podczas spotkań Zima pośród książek, dzieci czytały o przygodach Mikołajka,  a wędrując po krainie bajek poznawały przygody księżniczek. Podczas spotkania czytelniczego, opowiadały o ulubionych książkach na zimowe wieczory. Udowadniając, że Rymy się nie boją Zimy czytały „smakowite” wiersze autorstwa Wandy Chotomskiej o: „Jajecznicy”, „Łyżce widelcu i nożu” oraz śpiewającym „Tadku niejadku”. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się,  jakie mogą być współczesne, nietypowe zastosowania książki, a cofając się  historią wstecz, jak wyglądała forma końcowa średniowiecznej książki rękopiśmiennej, podczas warsztatów z pisania kolofonu. W nowoczesnym stylu promując książki i czytelnictwo dzieci robiły zdjęcia, których elementem jest okładka książki – Sleeveface. Podczas zimowych warsztatów papierowych dzieci wykonywały choinki i śnieżynki z papieru, zimowe leniwe koty z origami kółkowych, maski karnawałowe oraz decoupage na szkle. Bibliotekarze, by umilić dzieciom czas spędzony w bibliotece, przygotowali różne zabawy na wesoło, gry - zespołowe i logiczne, zgadywanki oraz konkursy. Wiele osób korzystało również z komputerów z bezpłatnym  dostępem do Internetu. Zimowy czas ferii w bibliotece zakończyła wspaniała degustacja gorącej czekolady oraz słodki poczęstunek.