Jesień z Panem Andersenem

W dniu 18 października 2018 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Parczewie w Oddziale dla Dzieci odbyło się jesienne literackie spotkanie z baśniami H.Ch. Andersena  z udziałem Dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Podczas spotkania uczestnicy czytali jedną z najbardziej znanych i lubianych baśni Andersena pt.: „Mała syrenka”. Baśń ta ukazuje tragizm miłości tytułowej Syrenki do człowieka – księcia. Choć  zakończenie tej baśni nie jest szczęśliwe, to jednak niesie ono ze sobą ważne przesłanie: nic nie jest ostateczne, ani zakończone. Czyny wzniosłe, szlachetne, wielkie trwają. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały nowości książkowe z Oddziału dla Dzieci, zakupione przez bibliotekę.