Spotkanie po latach

W dniu 18 września 2018 roku w Filii Bibliotecznej im. Józefy Moniuk w Przewłoce odbyło się niecodzienne spotkanie z byłym mieszkańcem Przewłoki, Panem Andrzejem Romaniukiem oraz jego żoną, którzy od prawie trzydziestu lat mieszkają w Australii. Przez te lata państwo Romaniukowie zwiedzili prawie całą Australię i podzielili się wieloma cennymi wiadomościami. Zdjęcia zrobione w Australii udostępniła czytelniczka filii bibliotecznej Pani Agnieszka, która przez rok także przebywała na australijskim kontynencie. Dzięki temu można było oglądać piękne krajobrazy, egzotyczne zwierzęta i szatę roślinną Australii. Spotkanie to połączono ze ''Świętem pieczonego ziemniaka''. Było więc ognisko, pieczone ziemniaki, frytki i placki ziemniaczane, którymi częstowano wszystkich gości. Za rok umówiono się na kolejne spotkanie, na którym znajdzie się jeszcze więcej ciekawostek o Australii.