Polska Droga do Niepodległości /część 1/

W dniu 25 kwietnia 2018 roku, w Czytelni Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej  w Parczewie odbyło się spotkanie czytelnicze z grupą Regionalnego Koła Seniorów  w Parczewie. W nawiązaniu do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zaprezentowano publikację ,,Polska droga do niepodległości”, której autorem książki jest Janusz Tadeusz Nowak. W wymienionej publikacji  można przeczytać wiele interesujących historycznych relacji i wspomnień z czasów, kiedy tworzyły się Legiony Polskie oraz ze szlaku bojowego legionów. Ponadto w dalszej części spotkania przedstawiono sylwetki najwybitniejszych działaczy politycznych i społecznych, których działania miały znaczący wpływ na kształt odradzającego się państwa polskiego. Spotkanie z udziałem Regionalnego Koła Seniorów w Parczewie wpisało się w działania Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie upamiętniające  100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę ,,Niepodległość. Zadana pokoleniom”.