Co przyśniło się Alicji?

W piątkowe przedpołudnie, w dniu 09 lutego 2018 roku do Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie przybyli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej CARITAS  w Parczewie. Zaproszeni goście mieli okazję uczestniczyć w interaktywnym przedstawieniu teatralnym na podstawie książki autorstwa Lewis Carroll pt.: „Alicja w Krainie Czarów”, wykonanym na specjalne zaproszenie biblioteki przez Teatr Blaszany Bębenek z Trzebini. Aktorzy przenieśli widownię w magiczny świat głównej bohaterki książki, Alicji oraz w świat przez nią wyśniony. W pogoni za królikiem Alicja znalazła się w tajemniczej krainie, w której spotkała niezwykłych przyjaciół, kota i szalonego kapelusznika. Podopieczni WTZ wspólnie z Alicją przeżyli niezwykłą przygodę, poszukując z nią zagubionej książki, pijąc herbatkę  z szalonym kapelusznikiem i grając w krykieta, aby uchronić się przed surową karą okrutnej, czerwonej królowej. Publiczność była zachwycona spektaklem, który wniósł w to zimowe przedpołudnie wiele radości, uśmiechu i wzruszeń. Podziękowaniem za tą wspaniałą teatralną ucztę były niesłabnące, długo rozbrzmiewające brawa.