Bohaterów literackich przewodnik uczuć i emocji

W dniu 10 maja 2019 roku, odbyło się, kolejne już w tym roku, spotkanie promujące czytelnictwo wśród osób niepełnosprawnych Środowiskowego Domu Samopomocy  w Laskach. Tym razem podjęto próbę poznawania i wyrażania własnych emocji i uczuć,mocnych i słabych stron, zalet i wad. Przewodnikami po wewnętrznym świeciedoznań  i przeżyć, uczuć i emocji byli bohaterowie literaccy. Jako przedstawiciele różnych epok pomagali uczestnikom spotkania w poznawaniu samych siebie. Biblioterapia, a więc przebywanie w świecie literaturystworzonym rękoma poetów i pisarzy są wymarzoną i stosowną okazją od odnalezienia i uzewnętrznieniauczuć i emocji, bardzo często ukrytych głęboko na dnie własnych serc.  Dzięki minionym zajęciom, choć przez chwilę można było  przenieśćsię w przestrzeń,gdzie zapisane słowa dopełniają się wzajemnie, spojrzeć oczymaautora na otaczający świat i poczuć jego piękno oraz wyrazić własne emocje. Spotkanie zorganizowane w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek pod hasłem ,,#Biblioteka”.