Dobre maniery łamią bariery

W dniu 14 maja 2019 roku Oddział dla Dzieci Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Parczewie odwiedziły dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej CARITAS w Parczewie. Podczas zajęć dzieci podjęto dyskusję na temat dobrych manier i odpowiedniego zachowania w różnych życiowych sytuacjach. Wprowadzeniem do zagadnienia był wiersz Jana Brzechwy pt.: ,,Kwoka”. Dzieci odegrały scenki przedstawiające zasady poprawnego zachowywania się w miejscach publicznych. Ponadto uczestnicy spotkania czytali wiersze o dobrym zachowaniu, wsłuchując się we fragmenty utworów pochodzących z książki pt.: ,,Elementarz dobrych manier”. Dzięki takim zajęciom dzieci poznały najważniejsze zasady dobrego wychowania, które na pewno przydadzą się im w przyszłości i będą stanowić dla nich wzór do naśladowania. Na zakończenie spotkania wszyscy jednocześnie stwierdzili, iż zasady dobrego wychowania obowiązują zawsze i wszędzie, dlatego warto je znać gdyż pomagają i ułatwiają nam życie. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów XVI Tygodnia Bibliotek pod hasłem ,,#BIBLIOTEKA''.