Krótka historia o początkach obchodów Dnia Kobiet

W dniu 7 marca 2019 roku w Restauracji Galeria Smaków w Parczewie odbyło się spotkanie  Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Parczewie. Uczestnicy spotkania uroczyście świętowali obchody Dnia Kobiet.  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Parczewie również włączyła się w przebieg tego wydarzenia. Na wstępie spotkania Pani bibliotekarka wygłosiła prelekcję na temat historii powstania obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet. W  trakcie spotkania przedstawione zostały także współczesne przykłady obchodzenia tego święta przez mieszkańców różnych krajów świata. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Nie zabrakło w tym dniu życzeń, uśmiechu i poetyckiego słowa w wykonaniu lokalnej poetki Pani Heleny Maczewskiej.