Zimowe wieczory w bibliotece

Filia Biblioteczna w Przewłoce to miejsce spotkań Wiejskiego Koła Gospodyń w Przewłoce. W długie jesienno-zimowe wieczory spotykają się w niej, na swoich zebraniach, miejscowe gospodynie. W lutym odbyły się już dwa takie spotkania. Na jednym z nich, w dniu 8 lutego 2019 roku, oprócz spraw bieżących koła, kobiety czytały prasę znajdującą się w bibliotece i przeglądały książki z dziedziny gospodarstwa domowego. Tu między innymi ”Wielką księgę specjałów siostry Anastazji”, ”Smaki z dawnych lat” oraz ”Tradycyjnie Smaczne” publikację opracowaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzbówka ”IWA”. Kolejne zaś spotkanie odbyło się 14 lutego, w Dzień Świętego Walentego, oficjalnego patrona zakochanych, na którym czytano i słuchano wierszy o tematyce miłosnej. Następne spotkanie zaplanowane jest na ”Tłusty Czwartek”.